SKÅP, E. Pettersson Gefle, 1930-tal

Betsad björk och almfaner, dekor av intarsia. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan. En nedfällbar lucka med bakomliggande skrivinredning. Märkt med plakett "E. Pettersson Gefle, Möbleringsaffär". Bredd 139. Djup 47. Höjd 119,5 cm.

Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Fanerskador. Upphängning till skrivklaff skadad. Nyckel saknas.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
27 jun 2019 20:29
300 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57