SLAGBORD, "Maria Flap", Bruno Mathsson. Formgivet 1936.

Teak. Benställning i björk. L 23-275, b 89, h 70.

Slitage, ytskador, repor. Ilägg saknas.

Utropspris
8 000 SEK