Doria Lichtenwerken, taklampa, Österrike, 1900-talets mitt.

Stomme i metall. Behängd med glascylindrar. Höjd ca 35 cm. Diameter 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Sladdkåpa med sprickor.

Utropspris
2 500 SEK