GLAS, två stycken, ett med krona och monogram, 1700-tal.
Ett högt aleglas med graverad dekor av humle och sädesax. Höjd 19,5 cm. England, sent 1700-tal. Ett spetsglas med omvikt fot, graverad dekor av adlig krona med spegelmonogram. 1700-tal. Höjd 16 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.