Silver Bestick
1156202
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 7 delar, Danmark och England, 1800-talets senare del till 1900-talets första hälft.

Serveringssked, R Wilsson, Danmark, 1911, längd 35 cm, vikt 112 g.
Serveringssked, Danmark, 1930, längd 25 cm, vikt 86 g.
Slev, Danmark, 1939, längd 22,5 cm, vikt 86 g.
Bakelsespade, Danmark, 1939, längd 18 cm, vikt 34 g
Ett par salt- och pepparströare, London, England, 1881, total vikt 162 g.
1 saltsked, England, längd 6 cm, vikt 2 g.

1 saltsked av nysilver medföljer. Slitage. Märken. Smärre buckor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 501
141
159
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
16 jun 19:24
1 501 SEK
16 jun 15:17
1 222 SEK