SAMLING SILVERFÖREMÅL, 7 delar, Danmark och England, 1800-talets senare del till 1900-talets första hälft.

Serveringssked, R Wilsson, Danmark, 1911, längd 35 cm, vikt 112 g.
Serveringssked, Danmark, 1930, längd 25 cm, vikt 86 g.
Slev, Danmark, 1939, längd 22,5 cm, vikt 86 g.
Bakelsespade, Danmark, 1939, längd 18 cm, vikt 34 g
Ett par salt- och pepparströare, London, England, 1881, total vikt 162 g.
1 saltsked, England, längd 6 cm, vikt 2 g.

1 saltsked av nysilver medföljer. Slitage. Märken. Smärre buckor.

Utropspris
2 000 SEK