Design Övrigt
1156242
Paul René Gauguin
(1911-1976)

PAUL RENÉ GAUGUIN, figurin, porslin, "Bulldog", Bing & Grøndal, Köpenhamn, Danmark.

Figurin i form av hund med brun glasyr. Stämpelsignerad P Gauguin, numrerad 95 K187 och djupstämplad B&G KÖBENHAVN DANMARK. Längd 34 cm.

Gott skick med spricka underttill.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK