OTTO SCHULZ, fåtöljer, ett par, "Schulz", 1900-talets mitt
Fåtöljer av Otto Schulz med stomme av bok. Lös sittplymå. Stoppad rygg med djuphäftad klädsel. Sitthöjd 40, bredd 80 cm
Smärre slitage. Fläckar. Torkad stoppning. Helhetsintrycket är gott.