LÄKARSKÅP, 1900-talets första hälft.

Stomme i metall. Överdel med pardörr samt underdel med pardörr. Längd 84 cm. Djup 41 cm. Höjd 173 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Senare målning.
Dörrpar på överdelen skev och svår att stänga. Saknar handtag. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK