SPEGELLAMPETTER, ett par, empire, 1800-talets första hälft.

Bronserade rektangulära med skuret krön i form av urna flankerad av vinlöv och druvor. Svängda enpipiga ljusarmar i nyrenässans. 33 x 38.

Slitage, senare bronsering och ljusarmar. Lagad kröndekor.

Utropspris
3 000 SEK