JOSEF FRANK, dagbädd, modell Couch 775, för Firma Svenskt Tenn 1900-talets andra hälft.
Dagbädd model no 775 av Josef Frank formgiven 1938. Stoppad lös madrass samt kudde. På kulfötter. Längd 200 bredd 91, höjd 62 cm
Skador.