CARL MALMSTEN, karmstolar, 3 st, "Herrgården", Åfors möbefabrik.

Tre "Herrgården" karmstolar av Carl Malmsten. Av ek. Stoppad sits och spjälrygg. Stämplade:"Åfors Möbelfabrik Design Carl Malmsten". Sitthöjd 45, bredd 55 cm

Konditionsrapport

Smärre slitage. Fläckar. Helhetsintrycket är gott.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H85

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 950
    274 EUR
    306 USD

    Budhistorik (7 bud)
    616 maj 11:352950SEK
    5A16 maj 11:352750SEK
    516 maj 11:022200SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes