TABURETTER, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Ett par målade och bronserade taburetter med skuren dekor. Sitthöjd 45 cm

Konditionsrapport

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Kontakta kundservice

Kontakta ansvarig katalogiserare

Claes Andersson

Claes Andersson

claes.andersson@bukowskis.com

Auktionen avslutades:
CEST

Utropspris: 3 000 SEK

Slutpris

2 000
186 EUR
208 USD

Budhistorik (4 bud)
416 maj 11:312000SEK
Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes
315 maj 14:011600SEK
214 maj 13:321000SEK