VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina.
Helstoppad med uppfällbar rygg. Klädd i svart läder. Lösa stoppade sittdynor. LÄngd c:a 240 cm. Sitthöjd c:a 42 cm.
Bruksslitage, smärre repor och "rynkor" i lädret.