Vico Magistretti

(Italien, 1920-2006)
Vico Magistretti
(Italien, 1920-2006)

VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina.

Helstoppad med uppfällbar rygg. Klädd i svart läder. Lösa stoppade sittdynor. LÄngd c:a 240 cm. Sitthöjd c:a 42 cm.

Bruksslitage, smärre repor och "rynkor" i lädret.

Utropspris
6 000 SEK