1156940
URNA, fajans. Delft, 1600/1700-tal.
1700 tal
1700 tal
1700 tal
1700 tal
1700 tal

Kinesiserande form. Transitionimiterande dekor av figurer i palatsmiljö. Höjd 26 cm.

Omfattande skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V12
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

2 600
243
269
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (13 bud)
26 jul 16:53
2 600 SEK
26 jul 16:53
2 400 SEK
24 jul 12:58
2 200 SEK
24 jul 12:58
2 000 SEK
24 jul 12:58
1 800 SEK