LISA JOHANSSON-PAPE, golvlampa, Stockmann Orno 1900-talets mitt.
Skaft med läder, fotplatta i målad metall. Akrylkupa. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 153 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ställvis omfattande slitage på skaftet. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.