TITO AGNOLI skrivbordsstol "Miss B4", för Pierantonio Bonacina, Italien 1900-talets senare del.

Stomme av metall med rygg och sits klädda med lädersnören, etikettmärkt, på centralfot med hjultrissor, höj och sänkbar.

Åldersrelaterat slitage. Snörningen på ena armstödet har gått upp.

Utropspris
3 000 SEK