TURE RYBERG, tillskrivet, skåp Swedish Grace, 1930-tal.
Vitrinskåp fanerat med betsad björk. Överskåp med vitrindörrar. Underskåp med dörrar dekorerade med cirklar i intarsia. Flyttbara hyllplan. Bredd 112, djup 33, höjd 168 cm.
Gott skick med vissa repor och obetydliga fanerskador. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.