BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord, "Superelips", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets senare del.

Laminerad skiva i vitt med kantlist av aluminium, förkromade spännben, två iläggsskivor à 50 cm vardera, längd 150 (250), bredd 100, höjd 74 cm, etikettmärkt

Konditionsrapport

Bruksslitage. Repor.

Kontakta kundservice

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

Auktionen avslutades:
CEST

Utropspris: 10 000 SEK

Slutpris

14 700
1 367 EUR
1 525 USD

Budhistorik (36 bud)
917 maj 21:1714700SEK
417 maj 21:0814200SEK
917 maj 18:5913700SEK
Acceptpris på 5 000 SEK uppnåddes