1157212
Wilhelm Kåge
(1889-1960)

WILHELM KÅGE, 6 delar, Argenta, Gustavsberg.

Grönmelerad glasyr med silverdekor.
2 ljusstakar, höjd 16 cm.
1 skål, diameter 29 cm
3 mindre skålar, diameter 6 cm.

Smärre slitage. Krackelyr. Lagning på ljusstake.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Slutpris
1 900
179
201
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
15 jun 18:14
1 900 SEK
15 jun 16:44
1 800 SEK
14 jun 12:01
1 605 SEK