VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien, 1970-tal.
Tvåsits, klädd med smalrandigt plysch, uppfällbar rygg (trög), lösa sittdynor, längd ca 165 cm, sitthöjd ca 40 cm, rygghöjd 70 - 100 cm, djup ca 80 cm.
Bruksslitage. Smärre fläckar. Smärre slitage.
Designad 1973
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.