Design Övrigt
1157243
Gunnar Nylund
(1904-1997)

GUNNAR NYLUND, figurin unik signerad Rörstrand

Glaserat stengods, höjd inkl sockel av trä 24, längd 32 cm

Obetydligt ytslitage.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK