1157249
Carl-Harry Stålhane
(1920-1990)

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand, signerad.

Spräcklig äggskalsvit glasyr, signerad R SWEDEN CHS. Höjd 51 cm.

Slitage, smärre repor. Spricka nere vid foten.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Utropspris
8 000 SEK