René Lalique

(Frankrike, 1860-1945)
René Lalique
(Frankrike, 1860-1945)

LALIQUE, skål, glas, "Nemours", Frankrike, 1900-talets andra hälft.

Gjutet matterat glas med svarta detaljer. Signerad Lalique France samt etikettmärkt. Höjd ca 10, diameter 25,5 cm.

Smärre slitage, repor.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
27 jun 2019 9:14
2 200 SEK
27 jun 2019 9:13
2 000 SEK
27 jun 2019 9:13
2 000 SEK
26 jun 2019 23:17
1 200 SEK
25 jun 2019 22:34
1 100 SEK
25 jun 2019 22:34
1 010 SEK
25 jun 2019 22:23
1 000 SEK
25 jun 2019 22:23
950 SEK
25 jun 2019 11:26
900 SEK