1157315
Rörstrand

YTTERFODER, ett par, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.

Kvadratisk form med reliefdekor och polykrom glasyr. Djupstämplade RÖRSTRAND. 29 x 26 x 29 cm.

Krackelyr, glasyrmistor och utfällningar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK