Design Övrigt
1157319
Stig Lindberg
(1916-1982)

STIG LINDBERG, vas, stengods, "Grazia", Gustavsberg 1950-60-tal.

Stengods, vit glasyr med målad silverdekor av kvinnofigur med blommor. Signerad GUSTAVSBERG GRAZIA 229 MADE IN SWEDEN. Höjd 38 cm.

Slitage, smärre fläckar. Bär dedikation.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK