1157322
JOHANNA MEIER-MICHEL, figurin, flintgods, Wiener Kunstkeramische Werkstätte Busch & Ludescher, Österrike, 1910-tal.

Figurin i form av flicka med fruktkorg och gul klänning. Märkt med firmastämpel och numrering 1372 465 6, baktill signerad MEIER. Höjd 24 cm.

Gott skick med smärre tillverkningsdefekter.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
2 200
207
233
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
6 jun 7:34
2 200 SEK
31 maj 17:56
2 000 SEK
31 maj 15:09
300 SEK