Design Övrigt
1157331
Ragnhild Godenius
(1877-1966)

RAGNHILD GODENIUS, vaser, 2 stycken, lergods, signerade och daterad 1912 samt 1914.

Glaserade. Höjd 13-14 cm.

Krackelyr. Tillverkningsdefekt.

Utropspris
4 000 SEK