Design Övrigt
1157355
Mari Simmulson
(1911-2000)

MARI SIMMULSON, figuriner, 3 st, lergods, Upsala-Ekeby, 1950-tal.

"Pojken på sköldpaddan" 126. Sittande kvinna 4123 samt 4355. Djupstämplade ms UE. Höjd 16-27 cm.

Sköldpaddan med glasyrnagg på svansen. I övrigt gott skick.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK