LJUSSTAKE, allmoge, 1700-tal. Sydsverige.

Ljusstake för två ljus med spiralvriden dekor och rester av färg. Höjd 26 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Kontakta kundservice

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

Auktionen avslutades:
CEST

Utropspris: 7 000 SEK

Slutpris

26 200
2 436 EUR
2 719 USD

Budhistorik (34 bud)
417 maj 16:0426200SEK
817 maj 16:0225200SEK
4A17 maj 16:0225000SEK
Acceptpris på 5 000 SEK uppnåddes