1157398
Empire
(1810-1840)

THEODOR JORTZ, skål, silver och snäcka, Skänninge, 1826.

Oval fot i silver, delvis godronnerad, uppbärande Nautilussnäcka. Höjd 18,5 cm.

Slitage. Repor. Märken. Lagad.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
3 850
362
408
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
8
24 maj 21:31
3 850 SEK
24 maj 10:45
3 650 SEK
24 maj 10:30
3 450 SEK
24 maj 10:29
3 250 SEK
24 maj 10:29
3 200 SEK