Design Möbler
1157785
Florence Knoll
(1917-2019)

FLORENCE KNOLL, fåtöljer, 4 st, för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Stomme av målat trä. Lösa plymåer klädda med textil. Sitthöjd 40. Bredd 50. Djup 90. Höjd 75 cm.

Textil med slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H127
Maria Ribeiro
Maria Ribeiro
+46 (0)739 40 08 21

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

600
56
63
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
19 maj 2:33
600 SEK
19 maj 2:33
500 SEK