QUIK (Lin Felton)

(USA, Född 1958)
QUIK (Lin Felton)
(USA, Född 1958)

QUIK, blandteknik på papper, signerad och daterad 1997 a tergo.

Bildyta 59 x 27 cm. Ramad 74 x 42 cm.

Något kantstött ram.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
"The Arrow", i samband med Stocktown i Stockholm, kulturhuvudstadsåret, 1998. (Magasinen bakom nuvarande Historiska Museet. Se Malcolm Jacobsons foton från utställning i boken "De kallar oss klottrare").

8 500
754
795
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
17 sep 2019 12:51
8 500 SEK
16 sep 2019 16:38
7 000 SEK
14 sep 2019 10:42
3 000 SEK
14 sep 2019 8:04
300 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19