JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", för Källemo, Värnamo, formgiven 1984.
Målat trä fäst i räta vinklar, avsett för papper och tidskrifter i A4-format. Fot av betong. Höjd 154 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken.