VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien, 1970-tal

Tvåsits, klädd med smalrandigt plysch, uppfällbar rygg, lösa sittdynor, längd ca 165 cm, sitthöjd ca 40 cm, rygghöjd 70 - 100 cm, djup ca 80 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
6 000 SEK