SVEN WEJSFELT, figurin/skulptur, gädda, stengods, Gustavsberg, 1900-tall.
Signerad i godset. Monterad på ställning. Längd 57, bredd 10, höjd 17 cm inklusive ställ.
Minimalt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10