TAKKRONA, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.

Stomme i bronserad metall. 5 elektriska ljusarmar. Korgen med tre elektriska ljuspunkter. behängd med prismor. Höjd ca 78 cm. Diameter 58 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Prismor saknas på en rad på korgen

Utropspris
4 000 SEK