INGEBORG LUNDIN, glasservis, 58 delar, "Silvia", Orrefors, 1900-talets andra hälft.
11 whiskeyglas, höjd 6,8 cm
12 champagneglas, höjd 20,3 cm (ett med nagg)
11 vinglas, höjd 14,6 cm
12 sherryglas, höjd 9,5 cm
12 selterglas, höjd 8 cm
Ett champagneglas med nagg.