Glas Servisglas
1158322
Ingeborg Lundin
(1921-1992)

INGEBORG LUNDIN, glasservis, 58 delar, "Silvia", Orrefors, 1900-talets andra hälft.

11 whiskeyglas, höjd 6,8 cm
12 champagneglas, höjd 20,3 cm (ett med nagg)
11 vinglas, höjd 14,6 cm
12 sherryglas, höjd 9,5 cm
12 selterglas, höjd 8 cm

Ett champagneglas med nagg.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
4 000 SEK