Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

PAUL CADOVIUS, hyllsystem, Danmark, 1900-talets mitt.

Fanerat med palisander. Två sektioner. Bestående av:
2 bakstycken, bredd 80, höjd 272,5 cm
1 mediebänk, bredd 80, djup 54, höjd 34 cm
1 skåp med fällbar lucka, bredd 80, djup 38, höjd 42 cm
1 skåp med skjutdörrar, bredd 80, djup 46, höjd 51 cm
6 hyllplan
Samt delar för montering och konsoler.

Slitage. Repor. Märken. Smärre fanerskador. Ej genomgången. Säljes omonterad.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

137. Navet, soffa, "A Sofa", unik, Stockholm 2019.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
10 000

ditt bud
Aktuellt bud:
10 000 SEK