Design Konstglas
1158549
Oiva Toikka
(1931-2019)

OIVA TOIKKA, glasfåglar, 2 st, signerade Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö

En vitspräcklig, sugnerad och numrerad 229/800. Längd 13,5 cm.
En grönmönstrad, signerad. Längd 16,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Den gröna med smärre märken.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
3 000 SEK