Design Konstglas
1158619
Bengt Edenfalk
(1924-2016)

BENGT EDENFALK, vas, glas, "Thalatta", Skruf.

Thalattavas med fugurdekor i blått. Vasen är formgiven av Bengt Edenfalk och utförd av Skruf Glasbruk. Signerad Edenfal Skruf Thalatta 7. Etikettmärkt. Höjd 18,5 cm.

Gott skick, repor undertill.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK