BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Målad byrå med två lådor och beslag av mässing. Bredd 63, djup 34, höjd 70 cm. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad med senare målning. Obetydligt slitage, torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK