Design Konstglas
1159006
Gunnar Cyrén
(1931-2013)

GUNNAR CYRÉN, skål på fot, graal, Orrefors, signerad och daterad -77.

Skål på fot med graaldekor av festande och musicerande figurer i blått. Skålen är formgiven av Gunnar Cyrén och utförd av Orrefors 1977. Signerad Orrefors Graal B1090-77 Gunnar Cyrén. Höjd 27 cm.

Gott skick.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK