BESTICK, 63 delar. Silver. 1800-1900-tal.

Olika modeller och storlekar bl a svensk rund. 12 skedar, 9 moccaskedar AG Dufva Stockholm 1918, 28 teskedar (varav 11 st svensk rund Stockholm 1824 längd 14,5 cm), 11 smörgåsgafflar svensk rund Johan Ekholm Stockholm 1804 längd 16 cm, 1 smörgåsgaffel, 2 smörknivställ. Längd 6-23,5 cm. Vikt 1559 gram.

Åldersrelaterat slitage. Senare gravyr.

Klubbat pris
4 256
378
394
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 jun 2019 17:15
4 256 SEK
21 jun 2019 17:15
4 056 SEK
16 jun 2019 23:05
3 755 SEK
16 jun 2019 23:05
3 555 SEK
16 jun 2019 15:27
3 533 SEK
16 jun 2019 15:27
3 333 SEK
14 jun 2019 19:30
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02