GOLVURNA, porslin. Qingdynastin, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av påfåglar i blommande trädgård mot en celadon grund. Höjd 58,5 cm.

Slitage, bränningssprickor, mistor, nagg, krackelyr.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
2 jun 2019 16:38
2 200 SEK
29 maj 2019 23:07
2 000 SEK
27 maj 2019 20:07
1 500 SEK