SIGURD RESSEL, fåtölj "Falcon", Vatne Möbler Norge, 1970-tal.

Stomme av bestat lövträ. Lös plymå klädd med skinn. Sitthöjd 43. Bredd 82. Djup 75. Höjd 108 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
2 500 SEK