Stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, ca 1998, box, ytterkartong.
Caliber 1164, Serienr. 60005396, Boettnr. 178.0504/378.0504/175-0504/375.0504
Slitage. Repor, även på urverk. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.