1159547
TALLRIKAR 13 st samt ASSIETTER 4 st och BÄRTALLRIKAR 2 st Kina Qianlong (1736-95) och äldre porslin

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap samt strödda blommor, diameter 23, 18,5 samt 16 cm

Åldersrelaterat slitage. Nötta kanter. Nagg. Krackelyr. Glasyrmistor. Sprickor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N9
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 200
395
445
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8
19 jun 16:02
4 200 SEK
9
19 jun 15:52
4 000 SEK
8
19 jun 14:31
3 800 SEK
18 jun 22:59
3 000 SEK
18 jun 20:43
2 200 SEK