Design Konstglas
1159575
Göran Wärff
(Född 1933)

GÖRAN WÄRFF samt ANNE WÅHLSTRÖM,skål och vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets slut.

Skål signerad "Kosta Boda G Wärff 59534. Vas signerad "Kosta Boda Wåhlström 49422". Vasens höjd 34. Skålens diameter 19, höjd 15,5 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK