OTTO NIELSEN, affisch, SAS, omkring 1960.
Affisch "Rome" med motiv av Spanska Trappan från SAS Scandinavian Airlines System. Signerad ON och daterad Roma 59 i trycket. Printed in Denmark by FFSET Axel Andreasen & Sønner. 99 x 61 cm.
Ej examinerad ur ram. Något gulnad. Smärre veck. Smärre fläckar. Mindre pappersskada i nedre vänstra hörnet.