SKRIVBORD, Nyrenässans, omkring år 1900.

Tredelat skrivbord av ek och furu med beslag av mässing. Sargen med tre lådor, två hurtsar med totalt åtta lådor. Längd 138, bredd 81, höjd ca 77 cm.

Skador och slitage. Mittlådan i sargen med borrhål. Nyckel saknas.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
5 jul 2019 21:02
300 SEK